Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Deedra kalandjai KaDiPE5
Deedra kalandjai KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Deedra Gindrian
52 Hozzászólások - 20%
Kalandmester
45 Hozzászólások - 18%
Naken Forerion
37 Hozzászólások - 15%
Krónikás
32 Hozzászólások - 13%
Folrandír Ceilteach
31 Hozzászólások - 12%
Ezaras Azildor
26 Hozzászólások - 10%
Llyris Tiell
11 Hozzászólások - 4%
Raghat
8 Hozzászólások - 3%
Neqhiret
8 Hozzászólások - 3%
Ahronit
5 Hozzászólások - 2%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Esőzés havi Hőseink
Jutalmuk a próba függvényében
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Posztolj számodra tetszőleges bejegyzést a Karakteraplók topikba!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 8:33 pm
• Utcák

Yesterday at 6:59 pm
• Szólánc

Vas. Nov. 27, 2022 7:33 pm
• Kockadobó

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 12 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 12 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
0
2
Ember
8
8
Ork
0
1
Törpe
0
1
Najád
2
0
Vivern
2
4
Keverék
1
2
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Deedra kalandjai

Go down 
Utolsó Poszt Szomb. Aug. 06, 2022 2:48 pm
Az új kezdet

« taggeld; @neve •  Zene; ide • credit; »

Másodszorra utazom hajón. Az első alkalom sem volt a legjobb, de ez most hosszabb és gyomorforgatóbb.
Minden egyes mozdulatszenvedés nekem. Első este egy ismerős arcra bukkantam, szerencsére némi beszéd és mulatság feletette velem a rosszullétem, és a gondolatot, hogy apám bajban van-e.

Még mindig nem voltam biztos semmiben sem. Ismeretlen hely, ismeretlen emberek és szokások. Nem sokat tudok erről a helyről, csupán a rosszat hallottam már gyermekkorom óta.
Ez az egye mendemonda volt, amire emlékszem gyerekoromból a tűznél:
„Egykor, körülbelül kétszáz évvel ezelőtt Mynzash és Eviran egyetlen egészt alkottak, ám míg a sivatagi népek elkezdtek hajlani a városiasodásra, addig a pusztaság gyermekei ragaszkodtak a nomád életmódjukhoz. Ezért esett meg aztán, hogy Mynzash meghúzta a határát a sivatagnál, és kettévált a két nép.”

Mesélték nekünk az öregek. Vérbeli Eviraniként én is ilyen vagyok, nehezen is szoktam hozzá a városi élethez, talán még mindig nem szokta hozzá.

Minden esetre csak remélni tudom, hogy apám nem került nagyobb bajba, és hamar el tudom hozni őt innen.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
2049
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Deedra kalandjai Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szomb. Júl. 30, 2022 10:53 am
Az új kezdet

Deedra alig, hogy haza tért az idegennel való találkozásról – már ha otthonnak lehet mondani ezt a koszfészket – leveti vizes ruháit, s törölközőt ragad.  Megtörli vizes haját, s ürességet érez.
Nem érzi, hogy a megtorlás az célra vezető volt, azt gondolta ezek után valami majd valami beköltözik esetleg kihült szívébe, akármilyen érzelem. Téved, hiszen ez nem olyan egyszerű, ahogyan ő azt megálmodta.
Tükörbe pillant, de csak egy szívdobbanási ideig, nem bírja látni magát, a vonásait. Hiszen arca minden ránca, minden rezdülésében felelhető a keserves gyász, ami mardossa őt. Még azt a helyet, ami otthont adott neki, s kényelmet is azért hagyta el, túlfájó volt még a levegő vétel is abban a házban.
Szegény leány, még egy magam fajtaküldő szemlélő is megborzongok, amikor rá pillantok.

Közelebb lép az ágyhoz, mit tán a bogarak falnak belülről, de ő nem ezen gondolkodik. Gesztenyebarna szempára sokkal inkább a levél fecni akad meg, amit valaki ott hagyott neki.
Leteszi a rongyot, mivel nedves haját törölte, s ösztönösen körbe néz. Tudja jól, hogy nincs itt senki, ő még is megtette, mint ha szellemvilág „lényeitől” tartana.
Megfogja, s olvasni kezd. Lassan, hiszen alig tanult meg rendesen írni, és olvasni, s a szeme néhol megakad, vissza-visszajár egy, egy szón.
Miféle bajban?  Járt a fejében a gondolat, és mit keres Mynzashban az apja? Az a hely, mindig oly közelinek, s még is távolinak tűnt hősnőnk számára.
Régen Eviran, s Mynzash együttes volt, ám mikro külön váltak, a felmenője Eviranban megalapította a Romok klánját, s menedéket adott mindenkinek, egy otthont.
Mindig oly ridegnek tűnt számára ez a hely, s soha nem gondolt arra, hogy oda kellene mennie.

Hosszas ült, s merengett. Gondolataimban ezek jártak. Vajon igaz? Vajon tényleg bajban van? Mi történt? Miért ment arra? Nincs aláírás sem.
Ám hiába minden, s hiába az ösztönei azt súgják, hogy ez nem igaz, valótlan a levél ő még is szereti az apját. Nem hagyhatja, hogy valami baja legyen.
Ténylegesen órák teltek el, amikor Deedra csak arra eszmélt fel, hogy kezd sötétedni, s a gyomra is korog.
Hogyan fog dönteni? Vajon még is útra kell arra a vidékre, ami tele van veszedelemmel?

Nos.. a válasz egyszerű, ha a szeretteinkről van szó nem-de?

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Ahronit Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

2049
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Deedra kalandjai Empty
Utolsó Poszt Kedd Jún. 28, 2022 12:02 pm
Az a nyár

Fel, fel rémlik ahogyan a klánunkban gyerekként játszottunk. Ott minden olyan más volt, oly békés és nyugodt.
Emlékszem, hogy mindig ahhoz a patakhoz jártunk, amiről a családom a nevét is kapta. Imádtam nyáron a hős vizet, ahogyan lehütött engem, és persze az is szerettem, ahogyan ugráltunk, és pancsoltunk.
Apám védő szeme mindig rajtunk volt, de ha ő nem is akkor is mindig volt velünk valaki. Emlékszem, ahogyan egyszer Sera úgy felhasította az állát azon a nyáron, hogy két napig a közelébe se mehettünk annak a folyónak.
De akkor is az volt az a nyár, amire kellemes emlékként emlékszem vissza, és nem egy baljós napra, ahol már Sera elkezdte a rosszalkodást.
Hiába voltunk alig tizenhét évesek, akkor is valakinek mindig kellett minket figyelni.

De nem csak ezért kellemes az a nap. Ezt soha sem meséltem el apámnak, hiszen Sera őrségben állt, de akkor kaptam az első csókom is. Igen tudom, kicsit későn, de apám óvó szemei tán nem is engedték volna azt előbb. Nem is tudom mi tetszett nekem ebben a fiúban. Fogai csálék, és sárgák voltak, a nyelve pedig úgy fickándozott a számban, akár egy halé. Tiszta nyál is lett az arcom, el is ment a kedvem a fiútól azonnal.
Ám mégis ez a nyár volt a legjobb és a legmókásabb. Ekkor este akkora szem jegek víz helyett, ami agyon csapta az egyik kecskénket. Egyszerre volt vicces, és megrázó.

#kihívás2

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

2049
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Deedra kalandjai Empty
Utolsó Poszt Csüt. Márc. 31, 2022 7:14 pm
Régi emlék...
Irány az ismeretlen
- Játék példa -
Elhagyom az biztonságot jelentő otthonom. Mindig tudtam, hogy a szívem máshova visz, s most hogy itt vagyok félelem fogott el. Félelem, ami egész testemre kihatóan átjár, s eltölt. Egy vad idegesen ismeretlennel, aki nem árul el semmit magáról. Evirant utoljára pillantom meg még. Még utoljára elmorzsolok egy könnycseppet, s mély levegőt veszek. Meg kell kapaszkodnom, hogy ne essek a hullámok közé, s ne legyek valami ismeretlen lény ebédje aznap. Talán azért is szédülhetek, hiszen ma még nem ettem.
Korán indultunk, hogy még el tudjak úgy menni, hogy senki nem állítson meg engem. Apámnak, s Serának is csak egy levelet hagytam, mit mással írattam meg. Megkértem Ivant, hogy ne szóljon és ő így is tett. Persze összes remek italom, mint rejtegettem neki kellett adnom.
A levélbe azt írattam, hogy el kell mennem, mert a szívem ezt akarja. Meg kell élnem fiatalságom, s meg kell tapasztalnom mindent. Tulveron hatalmas, s talán sose fogom magam otthon lelni sehol sem, de nem is ez szándékom. Szívem örökre Eviranban marad. A kis nomád faluban, ahol mindig jókat ettünk, s ittunk.
Le kell mennem a rakományhoz, nem éppen legálisan tartózkodunk itt. Ott Aiken már javában alszik, én pedig száraz kenyerembe harapok, s falatozni kezdek. Ám a gyomrom nem bírja sokáig. Beletúrok kócos hajamba, s a férfire pillantok. Csak az jár a fejembe, hogy jól döntöttem e.

Spoiler:

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

2049
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Deedra kalandjai Empty
Utolsó Poszt Hétf. Feb. 21, 2022 9:50 pm
❖  ❖  ❖

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

2049
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Deedra kalandjai Empty