Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Amiről Aldrich nem tud... KaDiPE5
Amiről Aldrich nem tud... KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Deedra Gindrian
52 Hozzászólások - 20%
Kalandmester
45 Hozzászólások - 18%
Naken Forerion
37 Hozzászólások - 15%
Krónikás
32 Hozzászólások - 13%
Folrandír Ceilteach
31 Hozzászólások - 12%
Ezaras Azildor
26 Hozzászólások - 10%
Llyris Tiell
11 Hozzászólások - 4%
Raghat
8 Hozzászólások - 3%
Neqhiret
8 Hozzászólások - 3%
Vahriinvol
5 Hozzászólások - 2%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Esőzés havi Hőseink
Jutalmuk a próba függvényében
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Posztolj számodra tetszőleges bejegyzést a Karakteraplók topikba!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 8:33 pm
• Utcák

Yesterday at 6:59 pm
• Szólánc

Vas. Nov. 27, 2022 7:33 pm
• Kockadobó

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 11 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
0
2
Ember
8
8
Ork
0
1
Törpe
0
1
Najád
2
0
Vivern
2
4
Keverék
1
2
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Amiről Aldrich nem tud...

Go down 
Utolsó Poszt Szomb. Márc. 12, 2022 4:27 pm
Boldogságos születésnapot!

Ma reggel Stiannak kellett segítenem nyergeket fényezni, meg kantárokat szegecselni. Unalmas, és pepecselős munka volt, viszont Aldrich elmondása szerint, a kicsi és ügyes ujjaim különösen jó szolgálatot tesznek a csomózásnál.
Lábat lógatva fecsegtem, mint mindig.
- ... szóval akkor én tényleg azt hittem, meghúzta a derekát. Akkorát roppant - néztem Stian felé, aki mosolyogva ült az asztala felett, amint szegeket kalapált a bőrbe.
- Aldrichot egy derékfájdalom nem képes ledönteni a lábáról - felelte halkan felnevetve. - Még akkor se, ha az idő felette se megy el nyomtalan.
Kicsit elgondolkodott.
- Mintha azt mondta volna, kora tavasszal született. Micsoda vénember! - úgy hallottam, inkább csak magának tette ezt a megjegyzést, mintsem nekem.
- De hát most van kora tavasz - szóltam közbe.
- Most bizony, ezért vén csont. Öregebb lett egy esztendővel - újabbat kalapált a szegecsre, majd rongyot véve elő, a nyereg bőrét kezdte fényesíteni.
Letettem a kezemből a csomózásra váró bőrszíjakat.
- De hát ha születésnapja van, ajándék kell neki - értetlenkedtem. - Ti nem ünneplitek?
- Mi sörrel ünnepeljük esténként Mylli.
- Ti akkor is söröztök, ha nincs mit ünnepelni - forgattam meg a szemem.
- Mindig van mit - veregetett vállba a férfi, miközben elhaladva mellettem a kész nyerget felakasztotta a kampóra. - Esetedben például a sikeresen megcsomózott szárakat. Ha azzal végeztél, elengedlek ajándékot keresni az öreg farkasnak. És természetesen nem szólok róla - húzta ajkát cinkos mosolyra.
Ezért kedveltem én annyira Stiant!

Még fél órát bíbelődtem a csomókkal, majd szépen kisompolyogtam a táborból mindenféle finomságot gyűjteni az erdőbe. Mintha Wynva mondta volna, hogy a miays egészséges, és szederrel keverve igazi csemege.
Legalább ezt már felismertem. Bőszen szedtem belőle mind a kiskosaramba, mind a számba, amint találtam pár gumót.
Szedtem ezt is, meg ha már ott voltam, pár gombát is. Mintha kérték Rosett kért volna tőlem hasonlót pár napja. Vagy az a kalácsképű szakács néni volt? Eh, mindegy.
Boldogan szökdécseltem vissza a táborba a szerzeményemmel, természetesen ügyelve arra, hogy Aldrichba még véletlenül se fussak bele.
A kemence szerencsére általában meleg volt, a begyújtásával nem kellett bajlódnom.
- Csókolom! - köszöntem az asszonyokra hangosan, akik a leves mellett ténykedtek. - Hoztam gombát, és szeretnék sütit sütni.
- Süteményt? Mégis milyen alkalomból ez a finomság, kicsi Mylla? - nézett rám Odett, a kalácsképű szakácsnő, fakanalat tartva a kezében. Egyszer majdnem elfenekelt vele. Sose felejtem el.
- Aldrich öregebb lett. Meg kell ünnepelni - mondtam mosolyogva, és már pakoltam is ki a bogyókat, meg a gombát.
- Bánom is én, amíg úgy csinálod, hogy nem vagy láb alatt - csóválta meg fejét, majd legyintett.
Sámlire állva keverő tálat vettem a polcról, lisztet, tojást, kecske tejet. Mindent, amiről úgy gondoltam, kellhet egy ilyenhez. Mert a receptről fogalmam se volt.
Aztán belekevertem a bogyókat, jól összegyúrtam, és beraktam a kemencébe.
Ekkor somfordált arra Flant.
- Szia Flant!- köszöntem neki, miközben a kezemet mostam.
- Mylla, nem Stiannak kéne segítened a bőrökkel? - kérdezte. - Hm, az ott szeder?
- Meg ne próbáld! - csaptam rá a kezére. - Ez Aldriché. Süteményt sütök neki.
Felnevetett, és körbenézett az asztalon.
- Bolond gombát is raksz bele?
- Tessék?
A kosárhoz lépett, és kiszedett belőle egy kéklő gombafejet.
- Remélem ezt nem sütötted bele, mérgező. Figyelj jobban, ha máskor kimész gyűjtögetni, erről még a csecsszopók is tudják, nem ehető.
- Jó hát... öhm - szégyelltem el magam - belecsúszhatott, miközben a szedret ettem. Nem sütöttem bele, biztos vagyok benne.
Egy fintor kíséretében dobta arrébb, majd ismételten rám nézett.
- Én is kapok a süteményből?
Ekkor a szokásosnál is feketébb füst szállt fel a kemencéből.
- Ha megég biztosan, senki se kap! - kiáltottam fel aggodalmasan, és felkapva egy ruhát rohantam kinyitni az ajtaját. Benyúlva a lapáttal kiemeltem a már szenesedő félben lévő lepényt. Az ujjamat persze így is megégettem.
- Ez is miattad van, látod! Na inkább hagyj dolgozni - hessegettem el Flantot, aki tüntetően így is bekapott még egy szemet a szederből.
Én meg ott álltam tanácstalanul az égett, kerek forma lepény felett.
Körbevághatom!
Körbe is vágtam.
Kicsit kisebb lett, kicsit laposabb, de az égett rész lejött.
Leöntöttem tejszínnel, és még raktam köré egy kis szedret. Nem is rossz Mylla, nem is rossz.

- Szia Ald! - dugtam be a fejem a sátrába. Az ágyán ült, éppen a kardját fente. Haja most is tincsekbe lógott, és egészen biztos, az ingére is ráfért volna egy mosás.
- Mondjad Mylla - nézett rám, és a fenőkő megállt a kezében.
- Stian mondta, hogy öregebb lettél - bújtam be, és elővettem hátam mögül a tálat - szóval hoztam neked egy kis édességet, hogy jobban érezd magad.
Először pislogott, hol rám, hol a süteményre, majd felnevetett.
- Ez a Stian - csóválta meg a fejét. - Szép ajándék, köszönöm szépen - vette el, és nagy tenyerével összeborzolta a hajam.
- Kóstold meg - erősködtem.
- Kóstoljam meg? - kérdezett vissza zavartan.
- Aham - néztem fel rá nagy, fényes szemekkel.
Vonakodva evett bele.
- Na?
- Finom - nyögte ki, de egyből letette a tálat. - Olyannyira, hogy egyelőre nem is tudok belőle többet enni - paskolta meg a hasát, és visszaült az ágyra.
- Annyira örülök. Boldog születésnapot! - adtam puszit a borostás arcára, mire felkapott, én meg a nyakába csimpaszkodtam.
- Köszönöm szépen, kicsi lány.

Thora Haleye and Aldrich Cornwell Kedvelték

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

A szeretet a léleknek, mint virágnak az eső: nélkülözhetetlen.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1219
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Amiről Aldrich nem tud... Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szomb. Márc. 12, 2022 3:35 pm
A kis halak a vízben
Éppoly jól úsznak, mint a nagyok.

A hisztizés az uralom egy formája.

Szeretettel élni, és szeretve lenni a Világban az Élet nagy kihívása.

Aldrich Cornwell Kedvelte

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

A szeretet a léleknek, mint virágnak az eső: nélkülözhetetlen.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1219
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Amiről Aldrich nem tud... Empty
Vissza az elejére Go down