Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Őrtűz - Page 10 KaDiPE5
Őrtűz - Page 10 KaDiPE5
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!

Őrtűz

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Utolsó Poszt Szer. Jan. 20, 2021 2:06 pm
Welcome beautiful
@Tindómiel Ceilteach && Deedra zene  • Credit:
Minap madárcsicsergősen indult. Már 2 napja annak, hogy találkoztam az idegennel, aki gondolkodásra késztetett. Szívem mindig a klánom lesz, azonban a lelkem szárnyalni akár. Kalandot akarok, s kihívásokat. Nem akarok itt megöregedni. Apám ezt tette. Elhagyta a klánt, de anyám miatt visszatért, s inkább a családnak élt. Nem tudom én is ezt akarom e. A vándort az óta sem látta, de újra akarom. Beszélnem kell vele, meséljen nekem milyen is Tulveron többi része. Milyen a világ, amiben élünk? Soha nem láttam más csak a romokat, melyek a csata után maradtak. És sose hallottam más, csak a Klánom csicsergését.
Soha sem képzeltem el magamat egy gyermekeit nevelő anyának. Imádom őket, de nem érzem azt, hogy ez kell az életembe. Valahogyan minden mozdulatommal, minden gondolatommal nem Eviran vidékein járok. Már gyerekkoromban elfogott az álmodozás.
Egyszer egy ember érkezett, aki kereskedő volt. Mesélte, hogy királyoknak adott el szép égszereket. Mesélte, milyen illatok szállnak Caldeni piacon. Milyen hangok, s szitokszavak. Emlékszem felrajzolt egy térképet, talán valós se volt. Mesélt egy legendáról is. A tengeri boszorkányokról, kik a vízben élnek. Kalózok rettegett ellenségei, kik húsokból táplálkoznak. Ő tőle van egy könyvem, melyet apám elöl dugdostam évekig. Talán még megvan a rajzolt térképe is.
Éppen az egyik csirkét készítettem elő a vacsorához, amikor zsivajt hallottam. Apám üzent nekem, hogy foganom kell egy vándor. Azonnal megtörlöm a csirke vértől ázott kezem, s siető léptekkel indulok el. Körülöttem mindenki serte pertél. Készülődnek a vacsorához. A vadászok is elteszik fegyvereiket. Lábam alatt porzik a kiszáradt föld. Szinte már utat tapostunk erre az útvonalra.
Azonnal megpillantom, hogy kit kell keresnem. Csak hátulról látom, de vörös haja azonnal szemet szúr nekem. Rég nem láttam e féle színt. Megcsókolta a tőz őt.
- Istenek hoztak mi felénk. Tudok neked segíteni? – Szólítom meg remélve, hogy megfordul.

Tindómiel Ceilteach Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1598
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Őrtűz - Page 10 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szer. Jan. 20, 2021 2:04 pm

Ez nemcsak fényt és meleget ad, hanem szálláshelyük védelméül is szolgált a támadó vadakkal szemben, veszély esetén pedig felvillantása, felszítása a jeladás és a segélykérés eszköze is lehetett. Az őrség és a fáradt vándorok pihenőhelye. Az őrtűz télen-nyáron ég, s ezt mindig vigyázza valaki.

Elhelyezkedése:
Térkép(katt) :

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2128
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Őrtűz - Page 10 Empty
Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére 
10 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10