Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath


 
Ezaras Lanoran Azildor KaDiPE5
Ezaras Lanoran Azildor KaDiPE5

 

 
Ezaras Lanoran Azildor

Go down 
Utolsó Poszt Szomb. Nov. 13, 2021 5:53 pm

Kedves  @Ezaras Azildor , üdvözlünk Tulveronon! Ne felejtsd el felkeresni foglalóinkat, hogy utána te is felfedezhesd terebélyes világunkat!
Krónikás
Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them


❖ Ulron :
2128
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Ezaras Lanoran Azildor Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szer. Nov. 10, 2021 10:25 pm

Ezaras Lanoran Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.

Születési hely
Zetvyn, Yvro folyó menti falu

Születési idő
969, Újrakezdés hava 21. napja (53 /43/ éves)

Családi állapot
Nőtlen

Családom
Néhai atyám, a megboldogult Lanoran Rodall Azildor, akit a Fehér szigeten pusztán Azildor mesterként emlegettek. A mágusokat vezető tanács köztiszteletnek örvendő tagja volt, kit végtelen kíváncsisága emelt fel a legnagyobb varázslók közé, ám ugyanez hozta el a végzetét is.
Az anyám az Yvro folyó menti Yda. Élete alkonyát taposó, egyszerű asszony, akit két fiúval áldottak meg az istenek. Az egyik én magam volnék, a másik pedig Balian Lanoran Azildor fivérem. A mágia útja neki is felkínáltatott, de ahelyett, hogy atyánk mellé szegődve velem együtt csiszolta volna a tudományát, ő lovagnak kívánt állni. Legutóbbi információim szerint satnya zsoldosként járja a birodalom vidékeit, asszonyokba és serbe pazarolva értékes idejét.

Említésre érdemes még leghűségesebb társam s tanítványom Káosz professzor, milheimi cirmos.

Foglalkozás
Az El' Alorai mágustanács tagja volnék. Helyemet a szigetet vezető mágusok között az atyám nyomdokaiban foglalhattam el.

Klánom
Főnixek rendje

Ember
Haladó (Fénymágia)
Varázsló
Ben Foster
Ahronit

Karakterem képessége
Hozzászólás szerkesztése Tumblr_inline_oe3t9sVKId1tw2m0e_250
Volt idő, amikor még a fénymágia mesterének nevezhettem magamat. Ez nem is esett olyan régen, hisz egyetlen kerek esztendővel ezelőtt úgy tűnt, beérik évtizedeket felőrlő munkám gyümölcse, ám ahogy mondani szokták, sokat kíván az, aki a tyúkot a tojással együtt kívánja. Az én tyúkom a mágiában való kiteljesedés volt, míg a tojás egy áttörő kutatás a káosz eredetével kapcsolatban. Oktalan az, aki a tűzzel játszadozik, még ostobább az, aki meg is lepődik azon, ha megégeti magát. Őszintén megvallom, én meglepődtem, bár ez minket, varázslókat sohasem vetett vissza...

Noha az erőm megcsappant, a tudásom nem fakult, amely ötvenhárom ősszel a háta mögött meglehetősen szerteágazó. Atyám és az Alorai mágusok tettek róla, hogy megismerjem a népek nyelveit, a különböző tudományokat, a szépírást és az egyszerű növényeket és állatokat. Bizonyos mértékben van fogalmam a mágia frissen bimbózó fájának további ágairól is, de szakértőnek közel sem nevezném magamat.
Mindezeken felül érdekel az alkímia tudománya is, igaz szigorúan tisztes távolságból, és amíg a hosszú életet fel tudja kínálni a számomra.

Karakterem felszerelése

Elsődleges fegyver: Tőr
Másodlagos fegyver: Dísztőr
Vért: Nincs
Védekezés: Nincs
Egyebek: Faragott fabot

Mindenkinek van egy története
Hozzászólás szerkesztése Tumblr_inline_oe40pqZBGU1tw2m0e_250

1021. Elmúlás hava

- Az ifjabbik Azildor az! - éles kiáltás hasít át a sajgó tudatomon, és segít az eszméletemhez térni. Erőltetett levegővétellel nyitom fel a szemeimet, melyeket a fő csarnok kékesen derengő kupolája fogad. Érzem, amiként a homlokomra apránként ráncok kapaszkodnak, ugyanis nem itt kellene lennem. Hevesen rándítom oldalra a fejemet a hűvös márványpadlón elnyúlt karom irányába, és bár a hirtelen rám törő szédülés elhomályosítja az elém táruló látványt, ám ennek ellenére is sikerül felismernem a háttérben felém igyekvő Obron mestert a túlméretezett, égszínkék köpenyében, illetve az ujjaim között elszenesedett, feketéllő mágusbotomat. Az istenekre, még sohasem éreztem ilyen nehéznek…
- ...aras, felelj kérlek! - hunyorogva emelem a tekintetemet a mostanra már előttem guggoló férfira, azonban hiába nyitom a számat, egy árva hang sem képes kiszökni rajta. Persze azt sem tudom, mire lenne szükséges válaszolnom.
- Obron mester, magad is látod az állapotát, az idősebbik Azildor pedig vissza sem tért. Tüstént, alkalmazd az elmeszipolyt. Meg kell tudnunk, mi történt – újabb hang társul a füleim csengése mellé, a szigorából ítélve a tanács legrangosabb mágusáé. Nem találok magamban erőt ahhoz, hogy a feltételezésemnek támasztékot találjak, a homlokomra simuló jéghideg tenyér alatt engedelmesen csukódnak vissza a szemeim.
Még hallom a varázslat igéjét felcsendülni, aztán megfeszülő izmokkal, kínzó gyötrelmek között repülök vissza Obronnal az idő kontinuumának pihe súlyú szárnyán...

❖❖❖

Chaenos. A Végzet-torkolata. Az elfek nyelvén Glân Fuino, a sötétség határa, míg a sárkányok Golt do Daannak, a végzet színterének nevezik. Számos legenda kering erről a sokat vitatott helyről, melyet egyik oldalról a Fehér, másik oldalról a Fekete-hegység tekintélyes vonulatai szegélyeznek. Érdekessége, hogy már akkor is a végítélettel tették egyenlővé ezt a marginális pontot a világ népei, mielőtt a híres szigetet bekebelezték volna a káosz energiái. Szolgált a primitív fajok áldozatbemutatásainak helyszínéül, ám egyesek úgy hiszik, a végzet lehet olyasmi is, ami pozitívumot hoz az életbe. Éppen, mint a torkolattól néhány kilométerre nyugvó kráter, amiről sokan vélik, hogy a harmadik istenség becsapódásának lenyomata, tulajdonképpen a mágia bölcsője még az idők kezdetéről.
A magam részéről nem foglaltam álláspontot addig, amíg a saját szemeimmel nem láthattam a vidéket, ám az érdes homokot taposva, és a kontrasztos hegyek magasztos, köddel takarózó valóját látva mindkét tábor elképzelését meg tudom érteni. Van valami egészen ősi és lenyűgöző, ugyanakkor hátborzongató a sós szél tépázta környéken, s a mellettem felsóhajtó alkimistát hallván nem én érzem így egyedül. Atyám némasága csakugyan magáért beszél.
- Amilyen álmélkodó képet vágtok mindketten, megkockáztatom egyikőtök se szorult volna a fiatalító főzetre. Mint a gyermekek, akik először pillantanak az anyjuk csecsére. Mágusok, ch… - zsörtölődik mellőlem Maveros, mesteralkimista és az atyám legjobb barátja. Szavai nyomán finom mosolyra görbül a szám.
- Csak azt ne mondd, drága barátom, téged nem nyűgöz le a vidék, hová pusztán kevesen merészkednek. Remélem elegendő üvegcsét hoztál a mintákhoz – paskolom meg a vállát kedélyesen, tovább lépve az apám mellé, kinek tekintete változatlan a sötétlő fellegekbe vesző szigetet pásztázza a távolban. Mágusbotomat jelentőségteljesen süppesztem melléje a homokba.
- Mester, a legnagyobb tisztelettel még mindig úgy hiszem, hogy az átokfejtés igézete biztonságosabb eljárás volna a vidéket átszövő erők megismeréséhez – osztom meg vele a véleményemet, melyet hetek óta hangoztatok mindhiába. Van egy olyan sanda balsejtelmem, ezúttal sem fogok célt érni a biztonságot előtérbe helyező nézetemmel, viszont a remény hal meg utoljára.
- Zaras, fiam. Elég idős vagyok már ahhoz, hogy képes legyek megbecsülni a kockázatokat. Sikerrel fogunk járni, és végre kideríthetjük, ki felel a káosz megidézéséért – pillant rám eltökélt határozottsággal. - Főnixek vagyunk, nem hiába. Viselkedjünk kiválasztottakként. És most menj, készülj fel, amíg meditálok. Maverost se téveszd szem elől, tudod milyen mohó, a veszélyérzetét pedig még egy újszülött is megsiratná – biccent felém bizalommal, mielőtt aranyszín csuklyája mögé rejtené eltöprengő ábrázatát.

❖❖❖

- A Végzet-torkolatához mentek a káosz eredetét kutatni.
- Folytasd, Obron mester.

❖❖❖

- Mire geas… Mire geas – behunyt szemekkel fókuszálok a testemen áthaladó színtiszta energiára, melynek katalizátora a két kezemben szorított mágusbotom és persze atyám jóslata szerint a vérünk köteléke. Ha a feltételezései igazak, a kettőnk összekapcsolt hatalma s a párhuzamosan rebegett igézet képes lesz áthidalni a varázslat időkorlátját, és egyetlen hétnél messzebbre fogunk tudni jutni a múltban. Áttörő sikert aratna, amennyiben megismernénk a káosz eredetét, de ami még a sikernél is fontosabb, rálelhetnénk az igazságra és pontot tehetnénk az évszázadok óta húzódó vitára; vajon ki eresztette a világunkra ezt az átkot?
Mégsem érzem a mágia kiszámítható biztonságát, sőt, a varázsige ismétlésével egyre nagyobb ellen-rezonanciát tapasztalok feltámadni a környezetünkben. Ennek dacára nem akadok meg a kántálásban, bízom a mesterem képességeiben és ítéletében, bármennyire is váljon nehézzé az ujjaim között egyre zabolázatlanabb botot megtartani, vagy épp az egyensúlyomat, amit a feltámadó szélviharnak támad kedve próbára tenni.
- Biztosan így kellene ennek kinéznie? Tudom, nem szólhattok, de mintha a feketeség közelítene – figyelmeztet minket Maveros elbizonytalanodott hangon az atyám oldaláról, de egyelőre nem nyitom fel a szemeimet s ingatom meg a koncentrációnkat. Még soha senki nem próbálkozott hasonló igézettel, természetes, ha a megszokottól eltérő jelenségeket tapasztalunk. Legalábbis ebben bízom.
- Lanor cimbora, ez az izé biztosan nem a múlt! Komolyan beszélek, fejezzétek be! - kiált ránk kétségbeesett hangon az alkimista, s ezen a ponton nem tudom megállni, hogy ne futtassam végig a környéken a tekintetemet, mely a sziget irányából felénk örvénylő, feneketlen sötétségen állapodik meg. Az ismeretlen erőből áradó fenyegetés és sivár kíméletlenség elakasztja a szavamat, bármennyire is igyekezzek folytatni az ige ismétlését.
- Ezaras, folytasd az igét! Árë szerelmére, ne hagyd veszni az energiát!

❖❖❖

- Mágiafürkészéssel próbálkoztak.
- De hát az egy hétnél korábbról nem ad információt, Obron.
- Az erejüket össze akarták kapcsolni a korlát leküzdéséhez. Valami félresikerülhetett...

❖❖❖

Hűvös, vészterhes szélvihar tombol körülöttem. Nehezen tudom nyitva tartani a szemeimet, miközben az érdes homokon térdepelve és a mágusbotomra támaszkodva igyekszem ellenállni a tajtékzásának, akként a testem noszogatásának, melyen elképesztő gyengeség lett úrrá. A mellkasomat felületes, kapkodó légvételek feszítik, mégsem hallok belőle semmit a füleim erős zúgásától. Ahogyan atyámból vagy Maverosból sem…
A fogaimat szorítva, megroggyant öregemberként, reszkető kezekkel fordítom oldalra a pillantásomat, s noha a környezetemet beárnyékolja az ismeretlen sötétség, tiszta rálátásom nyílik két elfeketedett, összeaszódott alakra.
- Atyám… Maveros barátom… - suttogom feléjük mindhiába, és miként nem érkezik tőlük felelet – hogyan is érkezhetne, balga Ezaras –, elkapom a tekintetemet róluk. Váratlan kétségbeesés hatalmasodik el a lényemen, ökölbe szorítva a gyomromat is, mielőtt azonban még elveszejthetném az eszemet, feltűnik a kezeim között szorongatott bot végén egyre feljebb araszoló feketeség jelenléte. Villámcsapásként hasít belém a felismerés; amennyiben nem távozom rögvest, magam is az engem védők sorsára fogok jutni.
Behunyom hát a szemeimet, s utoljára összpontosítva a bot foglalatában ragyogó kristály energiáit, visszatérek a Fehér-sziget biztonságába.

❖❖❖

- Azildor mester meghalt. Elenyészett a káoszban, mint ez a mágusbot. Noha attól tartok, mester, Ezarasra is hatással volt a fekete energia. Mintha kiveszett volna belőle a mágia...

Deedra Gindrian, Thora Haleye and Aldrich Cornwell Kedvelték

Ezaras Azildor
Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.


❖ Történetem : ❖ Ulron :
580
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Ezaras Lanoran Azildor Empty
Vissza az elejére Go down
 
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Tulveron Krónikái :: Ember-
Ugrás: