Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath


 
The order of the Sea V. - Page 2 KaDiPE5
The order of the Sea V. - Page 2 KaDiPE5

 

 
The order of the Sea V.

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Utolsó Poszt Szomb. Márc. 19, 2022 9:51 pm
The order of the Sea

« @Calylenia •  Zene: Moons of Evening Star • credit: »
- Lehet, hogy csapda, körültekintéssel kell hát megközelítenünk – bólintok, mielőtt útnak eredve megpróbálnám a mágiámat. Csekély bizalmat szenteltem a sikerességnek, bár egyelőre még az sem kizárt, hogy önnön magam korlátai fognak vissza egyedül. Mégsem olyan információ ez, amit lelkesen osztanék a najáddal, noha ő mindennemű kertelés nélkül avat be kissé túlzó aggodalmaiba. Megemelt szemöldökeim alól pillantok rá.
- A szobámban vagyunk abban az esetben, s Alorában, az otthonomban. Hidd el, senkinek sem ez lesz az első gondolata, ha netán ránk találnának – magyarázom, igyekezve megnyugtatni ez irányú fenntartásai felől, igaz, bővebben nem marad időm kifejteni a gondolataimat, hiszen a következő szigetre érve különös tapasztalás ölt formát köröttünk. Válasszal nem felelhetek Calyleniának, magam sem tudom ugyanis, mit látunk éppen - legfeljebb találgatások gördülhetnének alá a nyelvemről. S ugyan meglehet, a kíváncsiság erőt vesz rajtam, annak tükrében, hogy a tenger gyermeke sem bizonyos a jelenség kilétében, inkább a tovább haladás mellett határozok. Hátát finoman érintve a lapockái között terelgetem a következő fényösvény felé, mely meredeken emelkedve fog minket elkalauzolni egy újabb földrészletre.
- Gyere, ne kísértsük a sorsunkat – noszogatom meg szavaimmal is a leányt, és amennyiben követ, csillámló híd gördül csillámló híd után a lábaink alatt. Emitt-amott újabb alakok közelítenek meg bennünket, olykor állatok képében, máskor ismerősnek ható arcokat magukra öltve, de egyetlen alkalommal sem akadok meg alaposabb szemrevételezésre. Tudni kell, mikor szükséges hátrahagyni az érdeklődést a józan ész oltárán, s ez most az a pillanat. Szóval kitartással szelem Calylenia oldalán a különleges világ ragyogó útjait, addig, míg el nem érünk a célunkhoz.
- Ez volna az – jegyzem meg csöndesen, végigmérve a földet, melyen mintha zöldellőbb, dúsabb lenne a növényzet. Tán éppen emiatt szembetűnő, hogy bizonyos részeken viszont teljesen kikopott, melyhez közelítve lassacskán arra is rájövök, hogy miért. Elf betűket formáznak a kopár foltok. - Cuilë an cuilë. Annyit tesz, életet az életért.

Calylenia Kedvelte

Ezaras Azildor
Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.


❖ Történetem : ❖ Ulron :
580
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

The order of the Sea V. - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szomb. Márc. 19, 2022 3:53 pm

Wizard of my answers
Talán ő már felfedezte, s a világ jobban lekötötte a figyelmem, mint amennyire gondoltam? Szavakkal nem mond semmit, azonban a feje megbillen, jelezve azt gondolom, hogy tudomásul vette. Nekem még új az élmény, így arcomon nem is nagyon vész el a felfedezés újdonsága.
- Lenni csapda? – Kérdezem már mellette, s jobb szemöldököm kissé magasabbra emelkedi a ballnál.
Hasznosítottam az előbb használt, s tanult mozdulatot. Biccentek a fejemmel.
Szavaimra válaszol, s látom azt ebben, hogy őt is elgondolkodtatta, s nem volt biztos a varázsban.
Mozdulatából arra próbálok következtetni, hogy tán varázsol? Sóhaj hagyja el a száját.
- Ez lenni nagyon baj. – Rázom a fejem egyet, s kettőt.
- Remélem. Testünk lehet lenni tehetetlen padlón, könnyen elvágni nyak. – Mormogom magam előtt hangosan gondolkodva, s remélve ez nem következik be.
Jó magam ezt tenném. Könnyű célpont még a magam fajta harc edzettség nélküli sámánnak is.
Feljebb sétálva egy érdekes dolog jelenik meg. Fényesség, mint ha alakot formálna.
- Mi ez? - Kérdezem gondolkodás nélkül, s talán nem is várva válasz egyszerű őszinte reakcióként bukik ki belőlem. Najád formát vesz fel, vagy csak a szemem káprázik? Kört ír le körülöttünk, s olyan az egész, mint ha nekem akarnak jelezni.
A mester felszólalása megrémített, már ép nyújtottam volna a kezem, ám visszahúztam azt.
- Nem tudni, olyan lenni ismerős. – Vonom össze a szemöldököm. Olyan, mint ha anyám szólna, ki világra hozott engem. Meghalt a véres éjszakában. Talán ő lenne?
« taggeld; @Ezaras Azildor   •  Zene; ide • credit; »

Ezaras Azildor Kedvelte

Calylenia
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free


❖ Történetem : ❖ Ulron :
920
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Tanonc (Alkímia)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

The order of the Sea V. - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szer. Márc. 16, 2022 8:41 pm
The order of the Sea

« @Calylenia •  Zene: Moons of Evening Star • credit: »
Felszólalása okán a mutatott irányba szökken a figyelmem, ahol a korábban felfedezett szimbólum dereng fakón. Biccentek egyet, mielőtt még puhatolni kezdeném az ösvényeink biztonságát, habár kétséges, mennyire szeszélyes ez a világ s meddig élvezhetjük a kegyelmét. Csupán remélhetjük, a csillámló utak nem vesznek ki idővel a lábaink alól, hogy lényünket a feneketlen, ragyogó mélység ölelhesse magába.
- Úgy fest oda vezet az utunk. Noha gyanúsan egyértelmű – morfondírozok, de meg sem várom Calylenia észrevételeit, megindítom lépteimet az első hídrészleten, hisz egy helyben ácsorgással nem fogunk soha előrébb jutni. S ha valóban a szellemvilág földjeit tapossuk, az időnk bizony véges.
- Ha szörnyekkel kell szembenéznünk, akkor nem lesz sok esélyünk. De itt sem maradhatunk – pillantok hátra a leányra, türelemmel várva, hogy csatlakozzon hozzám. Kérdése viszont belátom, újfent eltűnődésre sarkall. - Ezt könnyedén kideríthetjük – bólintok, majd megemelve tenyeremet kísérlek meg fénygömböt idézni. Tény s való, az esetemben nem számít biztos válasznak a sikertelenség, mégis érzem az elevenem legmélyén, hogy halovány fodra, annyi sem mozdult meg bennem a mágiának. Megadó sóhajjal engedem le a kezemet.
- Attól tartok a mágia nem lesz a segítségünkre. Ám reménykedjünk, ha valóban a szellemek világát járjuk kívülállóként, nem lesz ránk hatással, ami itt történik – magyarázom csöndesen, amint felsétálok az első földrészletre a tenger gyermekével. A fénypontok itt mintha sűrűbben szálldosnának, s kis idő múltán egyetlen formává rendeződnek; egy, a levegőben úszó najáddá a maga természetes alakjában. Érdeklődéssel forog köröttünk, noha figyelmét leginkább a leány köti le. Talán egy őse, rokona, barátja, aki kezét nyújtva próbálja magával hívni.
- Óvatosan. Nem tudhatjuk, nem óhajt-e ideláncolni – figyelmeztetem Calyleniát, minek előtt oldalra billenteném a fejemet. - Ismered? - kíváncsiskodok óhatatlan, főként, mert kevés, mit megértek az áttetsző, lebegő alak rendkívül gyors jeleléséből.

Calylenia Kedvelte

Ezaras Azildor
Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.


❖ Történetem : ❖ Ulron :
580
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

The order of the Sea V. - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szer. Márc. 16, 2022 8:01 pm

Wizard of my answers
Tekintetem végig jár mindenen. Olyan ez, mint egy furcsa álom. Ám ekkora valami megragadja a figyelmem, s rá pillantok a Mesterre ő is látja-e. Ha nem csal az emlékezetem, akkor ez az a szimbólum, amit kutatunk. Vajon magába szippantotta a tőröm? Vagy a tőröm már semmivé vált? Lehet ez is egy kulcs volt, hogy bejussunk ide. Hiába sebzett meg, hozzám nőtt, csak remélni tudom azt, hogy visszaszerezhetem. Na meg persze azt is, hogy nem vesszünk ide.  
- Ott! – Mondom, s bökök oda a szimbólumra. Remélem pillantását megragadta neki is et a különös szimbólum. A válasza, amit a kérdésemre adott koránt sem volt számomra kedves.
- Nem lenni biztató. – Sóhajtottam fel, s igyekszem lenyelni a maradék félelmem. Még is csak Najád volnék. Tovább nézelődtem, majd mikor visszafordultam a férfi már kissé arrébb volt.
- Menni hova? És, ha lenni sok szörnyet csinál? – Próbálok a veszélyre utalni, ami ránk várhat.
- Mi lenni mágia? Működni, meg tudni védeni? – Kérdeztem eltöprengve, ám eközben elindulok utána. Mi van akkor, ha nem működik itt a varázs ereje. Nekem se tudom hasznomat vesszük e esetleges látomással. Amennyiben a szellemvilágban vagyunk, úgy tán nem engedik ezt.
Most találkozzunk a szellemekkel?
Annyi megválaszolatlan, s fel nem mert tett kérdés van a fejemben.
« taggeld; @Ezaras Azildor   •  Zene; ide • credit; »

Calylenia
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free


❖ Történetem : ❖ Ulron :
920
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Tanonc (Alkímia)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

The order of the Sea V. - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szer. Márc. 16, 2022 6:51 pm
The order of the Sea

« @Calylenia •  Zene: Moons of Evening Star • credit: »
Ámulatomat apránként írják felül a kérdései okán felcsapó gondolathullámaim, melyek között lavírozva végigsimítok a szakállamon. Ha tudnám a választ, kevéssé töltene el lenyűgözött bizonytalansággal a helyzetünk, így viszont nem tagadom, némi fenntartással méricskélem az áttetsző hidakat és a különböző magasságban leledző földdarabokat. Nem olyan messze az egyik lebegő sziget nyakán ott díszeleg vésetként a kemény kőrétegen a szimbólum, ami idáig vezetett minket, ezért ha sok minden nem is világos, az kétségtelen, hogy oda csábít bennünket ez a furcsa világ.
- Olyan kérdések ezek, tengernek csillapíthatatlan gyermeke, melyekre magam sem tudom a választ. Talán igen, talán nem – szólalok meg csöndesen, és amíg Calylenia tovább nézelődik, én az előttünk húzódó ösvény biztonságát kezdem puhatolni óvatos lépteimmel. Minekután meggyőződök róla, hogy nem ámítás, s súlyomat éppúgy megtartja, mint bárminemű híd, határozottan elsétálok a közepéig, s pusztán onnét fordulok vissza a tejfelhajú leányhoz.
- Gyere, a bámészkodással nem fogunk előrébb jutni. Bárhol legyünk, mutatni akar valamit nekünk ez a világ.
Ezaras Azildor
Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.


❖ Történetem : ❖ Ulron :
580
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

The order of the Sea V. - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szer. Márc. 16, 2022 6:25 pm

Wizard of my answers
Nem igazán értettem a kérdését. Felvont szemöldökkel figyeltem arcát.
- Egy éjszaka mindig ugyan annyi. – Felelem teljesen természetesen. Miért lenne hosszabb? Nem értettem. Hallottam egy ember által gyakran használt mondást, ami úgy vélem megsürgetheti ezt a felesleges kérdést.
- A kezed járjon, ne a korsó a kútra! – Feleltem minden legnagyobb hitemmel, hogy ez sürgetően hat majd a Mesterre.  Reméltem ez is segít abba, hogy elinduljunk. Remélhetően nem a halálba.
Szavaira egyszerűen csak bólintottam. Én is azt remélem Mester! Mondom gondolataimban, hiszen már az ajtó tárul, s szavak nem jönnek ajkaimra.
A semmibe lépünk. Szemem képrázott, s égett. Olyan volt, amikor sokáig feküdtem a víz tetején, s a napot figyeltem. Egy idő után minden fényes volt, s most is csak ezt láttam. A fehér semmit.
Ám egy hang ekkor magával ránt, s mint akit szószerint elrántanak eszmélek fel egy másik világban.
A színek szokatlanok voltak, sejtelmes, s kissé rideg, megborzongtam.
- Hol vagyunk? – Kérdezem, de már jön is a feltehetően válasz.
- Meghalni?  - Pillantok rá ismét a megmutatkozó pánikkal, s jobban körbe pillantom a helyet.
A sötétségben így is néhol fel, felcsillan valami. Olyan ez, mint egy medúza tánc, vagy egy Ragyogó Ranlini rét.

« taggeld; @Ezaras Azildor   •  Zene; ide • credit; »

#kihívás2
Calylenia
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free


❖ Történetem : ❖ Ulron :
920
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Tanonc (Alkímia)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

The order of the Sea V. - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Márc. 13, 2022 6:30 pm
The order of the Sea

« @Calylenia •  Zene: Moons of Evening Star • credit: »
Biccentéssel konstatálom a feleletét; ha este mártózott utoljára a tenger vizében, ami talán ma vagy tegnap volt, úgy minden bizonnyal van még ideje azelőtt, hogy komolyabb probléma érné. Hozzátoldására azonban leheletnyire megemelkednek a szemöldökeim, s képtelen vagyok elnyomni az ábrázatomon egy egészen halovány, ám annál sokat sejtetőbb mosolyt.
- Fiúval? Hosszúra nyúlt netalántán az éjszaka? - kíváncsiskodok, amit jó esetben mással nem tennék meg, de a tenger gyermekének szokásait, ismerkedését az emberekkel és elvegyülését közöttük csillapíthatatlan érdeklődéssel követem nyomon. S amennyiben románcra bukkant a tornyok falai között, tán annak az esélye is megcsappan, hogy rá találjon támadni a lakóira. Márpedig efelől az aggodalmaim nem fakultak meg teljesen az ígéretével.
Idő közben mindenesetre megoldásra lelünk az ajtóm kinyitásának ügyében, és egy momentumig sem tervezek tovább várakozni a szobám falai között. Mégis egy kérészéltű pillanatra megakadok, amint nekem intézi bizakodó szavait. Elsimulnak a koncentrációtól ráncolódó vonásaim.
- Köszönöm a bizalmadat. Ki fogunk jutni innét – bólintok felé, aztán kitárom a bejárat falapjait, amelynek túloldala mintha magába akarna szippantani bennünket; elmosódott, homályos fergeteg gomolyog, fénylik előttünk, húzva magához a lényünket, és mielőtt még hátra tántorodhatnék megilletődöttségemben, mindkettőnket elnyel a furcsa, zümmögő jelenség. Végpontján pedig valami egészen különös világ fogad bennünket...
A folyosó ismert falai és kőlapjai helyett az éjszakai égbolt mélyfekete leple tárul a szemeink elé, melyeknek felszínén bizton veszem, ezernyi és egy kékesen, lilásan derengő fénypont tükröződik vissza, hiszen telis-tele ragyogják a szféra sötétségét. Talpunk alatt szilárd talaj simul a mozgásnak kevés teret hagyva, amelynek társai különféle magasságokban lebegnek a semmiben. Közöttük csillámló, áttetsző fényhidak kanyarognak, ívelődnek a maguk kecsességében, csábítva a talpat a megpróbálásukra. Megannyi irányt vetnek a tündöklő ösvények, ám az egyik távolabbi földdarab nyakán mintha ott rajzolódna a könyv szimbóluma.
- Ha ez a szellemvilág… karcsúvá válik az akarat a visszatérésre… - jegyzem meg csöndesen, merő ámulattal futtatva végig a pillantásomat újra és újra a képtelen jelenségen.

Calylenia Kedvelte

Ezaras Azildor
Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.


❖ Történetem : ❖ Ulron :
580
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

The order of the Sea V. - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Pént. Márc. 11, 2022 11:27 pm
◈◈◈
Ezaras Azildor
Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.


❖ Történetem : ❖ Ulron :
580
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

The order of the Sea V. - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom





The order of the Sea V. - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
 
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Tulveron Krónikái :: Lezárt alternatív-
Ugrás: