Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath


 
Főtér - Page 5 KaDiPE5
Főtér - Page 5 KaDiPE5

 

 
Főtér

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Utolsó Poszt Vas. Márc. 14, 2021 7:57 pm
Ott segíts ahol tudsz
@Daldram && Ledha  • Credit:
Kedvesen mosolyog, aprót ráz vörös fürtjein, ezzel jelezvén, hogy nincs miért bocsánatát kérni. Elvégre nem tudhatta előre a törp, hogy mit akar, ő megérti, hogy ment volna tovább, de hát a sebesüléseket el kell látni, mielőtt elfertőződve valami sokkalta csúnyábbat művelnének. Elég sok elrettentő esetet látott már ahhoz, hogy minderről valós tapasztalata legyen.
- Ugyan, akárkivel megeshet az ilyen. – Sosem fogja megérteni a férfiak becsületét. Ő maga, bár nőtársai közt kirívó jelenségnek számít, épp úgy gondolkodik az ilyesfajta kérdésekben, ahogy a legtöbb hölgy tenné. Elengedő és megértő, bosszút nem forraló szemlélettel vizsgálja az eseteket, elvégre nem ismeretes sem a motiváció, sem a körülmények, és ha mindösszesen csak az emberi gyarlóság vezette a támadókat, akkor is csak szánalomra érdemesek, nem arra, hogy az ember a saját becsületén érezzen kárt. De ez persze Ledha véleménye volt, amelyre senki nem volt kíváncsi, így meg kellett tartania önmagának és szüleinek.
- Én megértem önt, drága uram, azonban ruhán keresztül sajnos csodatévő erőm mit sem ér – unszolja kedvesen, míg a törp meg nem hajlik akarata előtt. Szakértő pillantása végigszánkázik a feltáruló bőrfelületen, tekintetéből semmiféle illetlen gondolat vagy efféle nem sugárzik. Csak a szakértelem és a legegyszerűbb út keresése látszik.
- Erre tettem fel az életem, alkalmatlan lennék a feladatra ha megrettennék némi sártól a ruhámon. – Elsősorban gyógyító, s csak másodsorban nő. Néha úgy tűnik, mintha hiányoznának belőle az olyasfajta női értékek, mint a szépség iránt való erőteljes vágyakozás. Fürge ujjaival azonnal munkához lát, amint a sebesülés szabaddá válik. Némi ernepépet ecsetel a sebre, majd alaposan bekötözi azt, nehogy valami csodával határos kibomoljon esetleg. - Látja, ennyi volt csupán, már vissza is öltözhet – szólal meg továbbra is mosolyogva, s míg a törp rendbe szedi öltözékét ő elpakol maga után.


Vendég
Vendég
Anonymous




Főtér - Page 5 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Csüt. Feb. 25, 2021 8:05 pm

Bájos segítőm
Címzett •  @Maledha Dorwien
Hangulat zene • Into The Wild
Credit •
A
z angyali hang csak úgy simogatja a lelkem. Szót is fogadok, ami már nem könnyű. Parancsoló, de még is kedves, s javamat akarja.
- Sajnálom. – Pislogok rá, mint egy megszeppent gyermek, kire anyja dörmög rá, miután rossz fát tett a tűzre. Ha elkapom ezeket a gazfickókat, meg emlegetik a napot is mikor megszülettek.
Ideges vagy, sút forr a vérem. Vért akarok ontani, s kibelezni őket, majd beleikkel felkötni az első fára. Na jó! Ez túlzás lenne. Mi más választásom van? Ezt meg kell tenni.

- Meg a becsületem-hölgyem. – Mondom. Majd mikor vetkezésre kérne pillanatra megrémülök.
- Hogy én ezt? – Kérdezem vissza megrémülten. Nem akarom le venni, nem akarom magam mutogatni.  Megvonom a vállam, s engedelmeskedem neki, bár nem szívesen teszem azt.
- Micsoda hozzá állás, főleg egy ifjú hölgytől. – Jelentem ki. Nem gondolnám, hogy egy fiatal, finom hölgy ilyet mondana. Sőt talán mások észre se vennének.
- Kérem, ne vegye sértésnek. – Jegyzem meg utána, hogy ne bántsam meg lelkét.






Daldram
Harcos vagyok
Daldram

The dwarves, they heard the tramp of doom.


❖ Történetem : ❖ Ulron :
500
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Keresem :
Főtér - Page 5 Tumblr_n2ud1buxd01siubc3o1_250
Nijana • Leányom
"Csodálatos szépség, bár a modorán van mit csiszolni. Olyan a szíve akárcsak az enyém. Tűzről pattant, koránt sem nőies, előbb üt aztán kérdez típus. Heves természete, de annál nagyobb szíve van."

❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgató)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Főtér - Page 5 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Hétf. Feb. 22, 2021 10:32 pm
Ott segíts ahol tudsz
@Daldram && Ledha  • Credit:
- Maradjon ülve, kérem. – Bár tisztelettudóan fogalmaz, de hangjában ott süt egy parancs keménysége, melynek élét csupán egyetlen szócska képtelen elvenni. Finom kezei a törpe vállára siklanak, hogyha kell, erőszakkal nyomja vissza a földre. Így nem mehet sehova, ha viszont fickándozik nem tud rajta segíteni.
Ránézésre nem ez az első sebesülése, tehát minden bizonnyal harcászatból él, legalábbis ezt a következtetést vonja le magában Ledha. Minden bizonnyal lesből támadhatták meg, hiszen jól helyben hagyták itt a bokor tövében. Nem jó irányba tart ez a világ, lassan kiveszőben van a lovagiasság. Mindez azonban csupán egy megfáradt vénember sóhajával szakad ki, míg pontos mozdulatokkal végig nyomkodja a férfi felsőtestét rejtett zúzódások után kutatva.
- Csak ott fáj? – érdeklődik, mert bár figyeli a vizsgálat közben az arcát, mégsem lehet elég biztos benne. Sokszor csalták már meg érzékei, így legjobban a szavakban bízik még mindig. – Ha nem bánja, ezt le kellene vennie, hogy be tudjam kötözni. – Hangja lágy, megnyugtató és kedves, de érzékelhető, hogy nem tűr ellentmondást. Az egész lényéből olyan földöntúli határozottság sugárzik, hogy azt néhány férfitársa is megirigyelné.
- Ugyan, egyetlen drága kelme sem ér annyit, mint akárki épsége – legyint lemondóan. Erényei közé tartozik, hogy a legmakacsabb foltokat is képes kisikálni a ruháiból, ha pedig mégsem képes megszabadulni az emléktől, át tűzre dobja. Kevés olyan öltözéke van, amelyet igazán sajnálna, ha baj érne, de épp ezért ezeket nem is hordja olyankor, mikor dolga akad, tudva, hogy hivatásával néha bizony nem kis kosz jár. Sőt, legtöbbször inkább nagy kosz. A különböző testnedvek, por, sár és korom mindennapos vendégnek számítanak felsőruházatán.


Vendég
Vendég
Anonymous




Főtér - Page 5 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szomb. Feb. 06, 2021 1:59 pm

Bájos segítőm
Címzett •  @Maledha Dorwien
Hangulat zene • Into The Wild
Credit •
K
icsiny lábaim égnek merednek, szívem kalapál. Fejem zsong. Ha erőm teljében lennék, most mindent minél, s mozog szidnám. Kedves hang segítségemre siet. Lehunyt szemem felpattan.

- A lov..lovam! – Próbálok Felkecmeregni, de csak az ülésig jutok el. Fenekem még nem fáj, még azt nem bántották a kegyetlen férfiak.
Ekkor pillantok meg előttem egy még talán érintetlen fiatal virág szállat. Még a nap is kisüt, mikor először pillantom meg. Szemem megakad bájos arcán, s olyan nyugalmat áraszt, mint még senki soha ezen a földön. Oly kedves, oly ártatlan, mint egy ma született bárányka. Nem kellene kíséret nélkül mászkálnia.

- Megtámadtak. – Sütöm le tekintettem szégyellve, hiszen én a harcos törp, ki harcászkodással foglalatozik már évek óta elbukott. Nem számítottam ilyen undormányos viselkedésre. Hiába, tán még volt hitem a világba, tán még nem gondoltam, hogy meg engedett az efféle viselkedés.
Jó magam bár kocsmában maradt volna, a két kebel bámulásánál, avagy a bordélyt kerestem volna fel.

- Áu. – Jut el a tudatomig ismét, hogy megvágtak. Remek! Lelkem, testem megsebzett. Szagom se a legjobb, hiszen a trágya beterít engem.

- Kérem, hölgyem finom ruhájának baja esik. – Vonom össze szemöldököm. Valóban jó ember lehet, ha bemocskolja, mi a hölgyeknek talán a legbecsesebb e vidéken.




Daldram
Harcos vagyok
Daldram

The dwarves, they heard the tramp of doom.


❖ Történetem : ❖ Ulron :
500
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Keresem :
Főtér - Page 5 Tumblr_n2ud1buxd01siubc3o1_250
Nijana • Leányom
"Csodálatos szépség, bár a modorán van mit csiszolni. Olyan a szíve akárcsak az enyém. Tűzről pattant, koránt sem nőies, előbb üt aztán kérdez típus. Heves természete, de annál nagyobb szíve van."

❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgató)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Főtér - Page 5 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Kedd Feb. 02, 2021 9:23 am
Ott segíts ahol tudsz
@Daldram && Ledha  • Credit:
Léptei halkan koppannak a lépcsőházban, ahogy lefelé lépked a komorna társaságában. Ma is megmentett valakit az örök nyugalomtól. Pedig azt hitte, hogy nem fog sikerülni. Szegény kislány felett már tényleg ott lebegett a Vég. Ledha fiatal kora ellenére talán többször találkozott már az öreg halállal, mint élemedett korú férfitársai. Belenőtt mesterségébe, hamarabb látott haldoklót, minthogy felfogta volna igazán mi történik a szobában. Mindig úgy gondolta, hogy ez vezetett ahhoz a koraérett viselkedéshez, amelyet oly’ sokszor tanusított már, s hogy éles eszét is annak köszönheti, hogy sosem kezelték igazán gyerekként. Egyenértékűnek tartották a felnőttekkel, így nem vesződtek ködösítéssel: ha kérdezett, hát válaszoltak. Ha tudná az igazságot...
Elégedett mosollyal távozik az úri házból, gyalog indulva otthona felé. Alig egy óra séta a főtértől számítva a város szélén fekvő kúria, ő maga mindössze egészségügyi sétának tekinti ezt a távot. Míg más kisasszonyok keményen sanyargatják magukat, hogy alakjuk karcsú és légies maradjon, mint a nádszál, addig ő mindösszesen ennyivel képes elérni a kívánt hatást. És mégsem kell senkinek. Vagy inkább senki neki.
Komótosan sétál keresztül a téren, mikor meglát két lábat egy bokorból kilógni. Megszaporázva lépteit gondolkodás nélkül az istálló mellé siet, hogy aztán letérdeljen a mocskos földre. – Uram! Uram! Minden rendben? Tudja, hogy megsérült? – kérdezgeti és szólongatja, miközben fejben már kategorizálja azokat a sérüléseket, amelyeket lát. Egy vágás a karján, meg néhány apróbb horzsolás, amik nem látszanak olyan komolynak. Először azt kellene megtudnia, hogy az előtte heverő törp eszméleténél van-e, mert jól tudja, hogy nem mindegy, hogy milyen kezelést nyújt az eszméletlen vagy éppen az eszméleténél lévő betegnek.


Vendég
Vendég
Anonymous




Főtér - Page 5 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Pént. Jan. 22, 2021 12:49 pm

Bájos segítőm
Címzett • @Maledha Dorwien
Hangulat zene • Into The Wild
Credit •
M
Mai napom eddig jó, ez a város tökéletesen megfelel az elvárásaimnak. Tele hassal, és sok ser ital elfogyasztása után úgy éreztem járok egyet. Tegnapi napommal minden rendben volt. Jót aludtam ettem, szép női kebleket csodáltam. Mi kell még? Jó szajha még nem ártana, de majdnan máskor.

C
alden eddig lenyűgözött. Lovamat vezetem, és csodálattal nézem a főteret. Élvezem, ahogyan minden féle ember jön, s megy. Zsibongások, fiatal hölgyek nevetgélése. Lovak patájának kopácsolását a macskakövön. Friss kenyér illatot érzek, na jó még belém fér egy jó féle kenyér.
- Hé te! – Rázza meg a lelki békém egy torz hang. Fejem oda kapom, és felvont szemöldökkel nézem.
- Mit akarsz? Mit vársz itt? – Összevonom a szemöldököm.
– Parancsol? – Kérdezek vissza.
-Mi van törpe, kell a baj? – Értetlenkedem. Látszik részeg, és minden féleképpen kötekedni volna kedve.

- A viszont látásra. – Nem tisztem a veszekedés, új is vagyok, és hozzá se szoktam még az e fajta emberekhez. Megfordulok, s ahogyan fordulok mögöttem álló megvágja karom. Mögöttem pedig akkorát vág reám, hogy azonnal elájulok. Ezt a magamfajta harcos Törp se védhette ki.


I
stállónál az egyik bokorban térek magamhoz.  karom vérzik, fejem zsong, testem tiszta lótrágya. El elájulok még. Ájultságomban látom cimboráimat, ahogyan otthon sörözünk. Látom, ahogyan a gyerekeim viháncolnak a kertben. Talán nem kellett volna útnak indulnom? Néha elfelejtem, hogy Törpe vagyok, néha elfelejtem, hogy a magabiztosságom, talán nem is olyan igazi, mint kellene. Lovamat, és némi pénzt bizonyosan elvitte. Vissza nem szerezhetem.
Ekkora hallok meg egy lágy kedves hangot.  


Daldram
Harcos vagyok
Daldram

The dwarves, they heard the tramp of doom.


❖ Történetem : ❖ Ulron :
500
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Keresem :
Főtér - Page 5 Tumblr_n2ud1buxd01siubc3o1_250
Nijana • Leányom
"Csodálatos szépség, bár a modorán van mit csiszolni. Olyan a szíve akárcsak az enyém. Tűzről pattant, koránt sem nőies, előbb üt aztán kérdez típus. Heves természete, de annál nagyobb szíve van."

❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgató)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Főtér - Page 5 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Pént. Nov. 06, 2020 8:12 pm

Calden főtere letisztult és egyszerű, már amennyiben nem árasztja el temérdek átutazó vagy városi lakos. Közepén ivókút szolgál a környék ellátására és a megfáradt kalandorok szomjának oltására.
A főtérről könnyedén el lehet érni a Szárnyas Csikó fogadót, a Fürdőházat, éppúgy az istállót és az őrhelyet is. A zömével szegények lakta negyed és a külkerületi lakónegyed is innét közelíthető meg, melyek a belső kerülettől, vagyis a jómódú környéktől teljesen el vannak szeparálva.
Krónikás
Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them


❖ Ulron :
2128
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Főtér - Page 5 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom





Főtér - Page 5 Empty
Vissza az elejére Go down
 
Vissza az elejére 
5 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Tulveron Krónikái :: Calden-
Ugrás: