Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath


 
Előcsarnok - Page 4 KaDiPE5
Előcsarnok - Page 4 KaDiPE5

 

 
Előcsarnok

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
Utolsó Poszt Hétf. Nov. 15, 2021 6:08 pm

Wizard of my answers
Meredten nézzem, és nem értem akkor, ha tisztában van akaratommal, akkor miért áll.
- Beszélj! – Mondom először végre helyesen a szót. Higgadtabb volt nálam, és tudtam azt, hogy nem szabad fellépnem agresszív tettekkel, csak a szavak tanulatlan erejében bíztam.
Ám ez a jelelése nagyon meglepett, hiszen nem számítottam rá. Ám az is lehet, hogy tesztelt, amin elbuktam. Miből rakta össze, hogy najád vagyok? Előtte hadovált itt a szabályokról, és arról honnan érkezhettem, hát minden ezért volt? Hangosan gondolkodott, hogy megfejtsen? Ügyes, jól vág az esze, ám lássuk be egy nagyhatalmú mágus nem?
- Felix Preda. – Mondom a nehéz nevet, remélhetőleg helyesen.
- Elhoztam volna a szívet is, de inkább megenni. – Mosolyodom el finoman. Ám koránt sem igaz, megöltem ez tény, ám most az egyszer nem lakomából, hanem bosszúból. Nem voltam egyedül, hiszen velem volt Calypso.
Lassan nyúl a tőrért, és vizsgálgatni kezdi azt. Tekintettem egy pillanatra sem veszem le a férfiról sem, és a tőrről sem, ami az egyetlen módja annak, hogy megmentsem a szeretteim. Fivéreim és nővéreim múlik egyetlen átkozott ember alkotta dolgon.
Szobát? Minek az nekem? Összevonom finoman a tekintettem.
- Miféle szabály? – Kérdezem félve, s nagyon zavar engem, hogy még mindig nála a tőr. Pillantásom a szeme és a tárgy között cikázik.
- Hajlandó, ha te valóban igazán segít nekem. – Mondom.
« taggeld;  @Ezaras Azildor   •  Zene; ide • credit; »

Ezaras Azildor Kedvelte

Calylenia
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free


❖ Történetem : ❖ Ulron :
920
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Tanonc (Alkímia)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Előcsarnok - Page 4 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Nov. 14, 2021 10:55 pm
The order of the Sea

« taggeld; @Calylenia •  Zene; ide • credit; »
 
Az ifjú hölgy úgy viselkedik, mint egy dacos gyermek, és bár sajátot még nem tudhatok a magaménak, olykor egészen fiatalon keverednek a szigetre a tanoncaink, akik mellett az ember idővel elsajátítja a szülői mivolttal járó fortélyokat. Első számú aranyszabály; soha ne vitatkozz az érzelmek fűtötte, oktalan gyermekkel, hisz a dühkitörése egészen másból fakad, mint amiért a patáliát csapja.
- Tudom. A segítségemre van szükséged – talán úgy festhet, agresszív fellépésével uralja a helyzetet, ám ha valóban a szakértelmemre szorul a problémájával, hát meglehetősen karcsúak a lehetőségei. Nem mintha ki óhajtanám használni a pozícióját, az értelmetlen kegyetlenkedésben semmi örömöt nem lelek, s remélhetőleg ő sem. Inkább hódolok a kíváncsiságomnak, melynek során bebizonyosodik, valóban egy ritka gyöngyöt mosott partra a tenger vize. Még nem volt szerencsém najádhoz, sokan itt a szigeten úgy vélik, az évszázadok alatt teljesen kihaltak, mások pedig nem tekintenek rájuk másként, mint puszta legendára. Vélhetően magam is hasonlóképp vélekednék, ha nem okított volna az atyám körültekintéssel.
- Ennek a zsoldosnak volt is neve? - faggatózom tovább, bár a soraik között alig hiszem, sokan ismerhetnék a nevemet. Jó eséllyel a félnótás fivérem terelgette ide ezt az elveszett párát...
Gondolatban a vállaimat vonogatva követem nyomon az idő közben felém csúsztatott tőrt, melyért ráérős nyugalommal guggolok le, hogy a kezeim közé véve közelebbről is szemrevételezhessem. Érdekes darab, rajta egy szimbólummal, mely számomra egyelőre teljesen ismeretlen.
- Segítek neked. Kaphatsz szobát is itt, amíg felgöngyölítjük a tőr eredetét, viszont a szabályainkat be kell tartanod – egyenesedek fel, jelentőségteljes pillantással sújtva az alakját. - Hajlandó vagy erre?

Calylenia Kedvelte

Ezaras Azildor
Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.


❖ Történetem : ❖ Ulron :
580
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Előcsarnok - Page 4 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Nov. 14, 2021 10:21 pm

Wizard of my answers
Félre biccentem a fejem, és úgy vizslatom tovább a férfit. Mezítelen talpakkal áll előttem, ahogyan én is előtte. Talán még sem szükséges az embereknek az a kényelmetlen viselet? A másik elment, ahogyan azt parancsolták neki, és jól is tette. Semmi dolga nem volt itt, és nem is volt engedélyezett az sem, hogy beleszóljon olyanba, ami nem az ő dolga.
- Dolgom fontos, és ne mondja meg nekem senki mit tehetni! – Vicsorodom ismét rá. Oktat engem, ám feleslegesen teszi. Néha észreveszem, hogy jelelek néhány szót, amit nem kellene, így csak jobban feltűnő lehetek. Nagyon nehezen szokom meg, hogy a szavak ne a kezemből, hanem a számból érkezzenek.
Tőr láttán az őrök lépnek, én én nem mozdulok. Valamit még morog, szavait értem, hiszen tisztán mondja ám összetenni még sem tudom, hogy mit akar ezekkel. Talán nem is nekem mondja? Talán magának mondja ezeket? Ám az őröknek szól, mit értek teljesen, s nehezen ugyan, de elhagyják a helységet.
- Nem bántani téged. – Mondom.
- Még. – Teszem hozzá kihúzva magamat. Majd megfagy a tekintettem. Jelelésbe kezd, mi nem helyes, de értem mit akar mondani. Tudja! Honnan?
~ Zsoldos volt, azt mondta keresselek meg. ~ Jelleme vissza. Már mindegy, hiába tagadom, de jobban folytatnám a közös nyelven ezt, ide fenn nehezebb a jelelés is, mint ahogyan minden más.
- Segíteni, vagy nem?! – Kérdezem ingerülten, majd ledobom a fegyvert, és felé csúsztatom. Ne higgye egy pillanatig se, hogy bántanám, bár biztosra veszem, ebben a formában inkább nekem lenne bajom.
« taggeld;  @Ezaras Azildor   •  Zene; ide • credit; »

Ezaras Azildor Kedvelte

Calylenia
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free


❖ Történetem : ❖ Ulron :
920
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Tanonc (Alkímia)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Előcsarnok - Page 4 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Nov. 14, 2021 6:18 pm
The order of the Sea

« taggeld; @Calylenia •  Zene; ide • credit; »
 
Csöndes hümmentéssel konstatálom, hogy a heves vérmérsékletű lányka éppen úgy viselkedik, mint a milheimi cirmosom, amennyiben valaki akár egy sanda pillantást is vet a frissen tálalt vacsorájára. Egészen biztos vagyok benne, hogy Káosz professzor is ölre menne, ahogyan ez az idegen, ha tovább jártatná a száját Norev. Mindez mellett persze az sem kerüli el a figyelmemet, hogy nehézségei akadnak a közös nyelvvel, amivel a civilizáció központjában ritkán szembesülni. Távol álljon tőlem, hogy vad képzelgésekbe bocsátkozzak, azonban a sokat megélt mesteremtől nem kizárólag azt sajátítottam el, miként szükséges az „s” betűt a legtökéletesebben görbíteni.
- A birodalomban, s még azon túl is tudja mindenki, hogy a tanács engedélye nélkül ide senki sem teheti be a lábát – okítom, miközben a padlóra vetett tekintettel lassú sétába kezdek. Újabb hümmentéssel fogadom az akaratának gyermeki kinyilvánítását, s csupán akkor torpanok meg, mikor előkeveredik a ruhájából egy tőr. Az őrök is rögvest lépnek, szúrófegyvereik hegyét határozottan a lány felé irányítva. - A kikötőben vagy a nagy hídnál tájékoztattak volna. Hacsak nem másként érkeztél ide – emelem fel rá a szemeimet, aztán intek a katonáknak, hogy maradjanak türelemmel.
- Innét átveszem, köszönöm – biccentek feléjük, és bár eleinte nehezen indulnak, végül magunkra hagynak az ifjú, vagy legalábbis annak tűnő hölggyel.
~Ki az a férfi, aki hozzám küldött?~
Megfakult tudásommal meglehet, egy-két jel sorrendjét felcserélem, ugyanis legutoljára akkor találkoztam a tenger népének jelbeszédével - ami a siket-némák jeleléséhez különös módon rendkívül hasonlít -, mikor az atyám volt szíves megmutatni az egyik féltve őrzött könyvét, s annak már megvolt vagy tíz esztendeje is. Leplezett érdeklődéssel várom, vajon megért-e vagy a feltételezésemmel, mely az óhatatlan kézmozdulatain bátorodott, igen nagyot hibáztam?

Calylenia Kedvelte

Ezaras Azildor
Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.


❖ Történetem : ❖ Ulron :
580
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Előcsarnok - Page 4 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Nov. 14, 2021 5:41 pm

Wizard of my answers
Láttam, ahogyan végig fürkész a tekintette. Fogadtam azt, és egyelőre nem léptem, hiszen mágusok nálunk is tiszteletben vannak tartva, ám koránt sem a tisztelet az, hanem inkább a félelem, amiért nem mozdulok. Nem tudom, hogy mire lehet képes egyetlen mozdulattal.
Egyik mitugrász hozzám intézi a szavait, amire én hirtelen nézek á, vicsorogva.
- Tovább beszélni, nem lenni nyelved. – Fújok ré, mint egy macska. Ezzel a lénnyel is most találkoztam, s rájöttem sok a közös bennünk.
A mágus finom szavaival küld el őket, amiért hálát adok a szellemeknek. Bizonyosan kellemes lakoma lenne a férfi nekem, ha tovább magyarázz.
- Nem ismerni törvény se semmi. – Vetem oda.
- Nekem azt mondta egy férfi te segítesz nekem. És most, segítesz is! – Mondom akaratosan.
- A nevem Calylenia. – Előveszem a tört, amit a ruhába rejtettem el.
- Tudnom kell, kié ez. Mit akarnak. De más nem hallani. – Mondom, hogy nem akarom azt, hogy más is meghallja, amiről beszélünk. Nem tudom, kiben bízhatok, egyelőre bennem sem bízom, ám mint kiderült koránt sem vagyok olyan erős, mint a vízben, így nem tudnám legyőzni, valamint a mágia ellen se mehetek. Természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy a jóslásom se lenne hasznomra, hiszen csak egyszer tudnám meg tudni, mi a célja.
« taggeld;  @Ezaras Azildor   •  Zene; ide • credit; »

Ezaras Azildor Kedvelte

Calylenia
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free


❖ Történetem : ❖ Ulron :
920
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Tanonc (Alkímia)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Előcsarnok - Page 4 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Nov. 14, 2021 5:33 pm
The order of the Sea

« taggeld; @Calylenia •  Zene; ide • credit; »
 
Alaposabban szemrevételezve a lányka öltözetét hamarost ráismerek a kapukat őrzők egyenruhájára, mely számtalan kérdést vet fel a gondolatvilágom talaján. Azonban a kisebb patália tükrében, melyet a jövevényünk az előcsarnokban rendezett, nem kockáztatom meg a további tombolását a kínzó kérdéseimmel. Egyelőre nem.
- Ezaras Azildor, tiszteld meg a mágustanács tagját! - az engem kísérő tanonc színére kapva, s a hangjára rátalálva okítja az ismeretlent, mielőtt viszont még tovább gyűrűzhetne a szócsata, leintem buzgó voltát.
- Norev, ha éjszaka leesik a hó, dolgos kezekre lesz szükség pirkadatkor. Jobb teszitek, ha nyugovóra tértek – bocsájtom el az összeverődött, kíváncsi tanoncokat, ám az őröket még a közelben tartom. Ártalmatlannak és fegyvertelennek tűnik a leány, de az éjmágusok tudnának a legtöbbet szólni az illúziók veszedelméről.
- Én volnék. Mi volna olyan sürgető, hogy a szabályainkat és törvényeinket megkerülve felfordulást rendezzél érte, ifjú hölgy? - érdeklődök nyugodt hangon, miközben a varázslat elmúlásával egymásba fonom az ujjaimat a hasam magasságában.

Calylenia Kedvelte

Ezaras Azildor
Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.


❖ Történetem : ❖ Ulron :
580
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Előcsarnok - Page 4 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Nov. 14, 2021 4:52 pm

Wizard of my answers
A víz lemosta a vért, de az emlékeket nem. Szinte gyalog is megtehettem volna az utat, vagy olyan négy kezú dologgal, amivel itt az emberek közlekednek. Ám a mérgem nem akart csillapodni, és még az átváltozást is elviseltem. Egyre jobban megy, talán már nem éget, és gyötör annyira, ám soha nem fogok hozzászokni, hiszen mindig újra éledek egy emberi formában, vagy a saját najádoméban.
Már a vízből láttam, hogy nem lesz egy egyszerű ide bejutnom, bizonyosan akadnak harcosok, akik védelmezik ezeket a falakat. Szükségem lesz a hangomra.

Kivonszolom magam a partra, és belekapaszkodom a földbe, s próbálom minden fájdalmat magamba nyelni, ahogyan szó szerint meg nyúz engem az átváltozás. Égő pillantásom nem veszem le a célról, s tudom minden erőmre szükségem is lesz.
Mezítelen most már emberi testtel állok fel, s még megingok itt, s ott. Érzem, hogy a lábaim még nem alkalmazkodtak kellő képen. Lábaim, milyen furcsa gondolat ez, s minden furcsa ebben a másik testben. Idegen, s kellemetlen. Nem olyan könnyedén mozgok, mint a vízben és nem olyan még a levegő vétel sem. Egyedül a fehér hajam az, ami megmaradt még a kilétemből, s ismertető jelként funkcionál.

Haladok tovább, és tudom azt, hogy így nem ronthatok be. Ám nem sikerült találnom semmi hasznos helyet, ahonnét úgy nemzett ruhákat szerezhettem volna.
Az őrök ez által igen is megbámultak, és ez csak jobban feldühített.
- Engedjetek! – Mondom határozottan.
- Hölgyem, nem mehet oda be! – Mondja, majd nekem szegezi a fegyverét.
- Vagy venni el ezt, vagy beléd állni fog! – Jelentem ki vicsorogva. Ám talán jobban is figyelhetnék, hogy ne öljek. De nem bírom ki, megragadom a fegyvert, de erősebb nálam, ezen megtorpanok, s visszább lépek. Hogy lehet erősebb nálam?
Mély levegőt veszek, s énekelni kezdek, amivel bizalmat ébresztek az őrökben. Énekelek, s énekelek, s látom azt, ahogyan a két férfi lassan, lassan odébb áll az utamból.
- Add ide a ruhád! – Parancsolom rá, hiszen nem úgy öltöztek, mint egy átlagos őr. Egyiken palást is volt, ám talán még sem mágiával bírt. Leveszi, s nekem adja, amit felveszek, s így már nem vagyok olyan látvány, mint amit az emberek megvetnek, ám lábamat nem fedi semmi.

Belépek..
- Ezaras Azildor- Üvöltöm torkom szaktatából, s az egész terem zeng. Ekkor emberek jönnek elő, és próbálnak csitítgatni.
- Nem jöhet ide be asszonyom! – Mondja az egyik.
- Már benn vagyok. Aras Azor – Mondom, s üvöltök még egyszer, ám már biztosra veszem, hogy a nevet nem jól ejtettem. Nehezemre esik még mindig a közös nyelv használata.
- Most!!! – Vérben forgó szemekkel pillantok az egyikre, aki futásnak ered, ha nevezhető ez annak, és eltűnik. Újabb örök érkeznek, és körbe vesznek.
Ám ekkor előkerül egy férfi, ki számon kér, majd szavai arra utalnak, hogy ő lenne az, ha jól értettem.
- Te vagy Aras Azor?? – Kérdezem, hiszen nem vagyok benne biztos, hogy jól értettem.
- Beszélnem kell vele. – Mondom határozottan. Valami fény tőr elő, ami miatt hunyorognom kell.


« taggeld;  @Ezaras Azildor   •  Zene; ide • credit; »

Ezaras Azildor Kedvelte

Calylenia
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free


❖ Történetem : ❖ Ulron :
920
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Tanonc (Alkímia)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Előcsarnok - Page 4 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szomb. Nov. 13, 2021 11:25 pm
The order of the Sea

« taggeld; @Calylenia •  Zene; ide • credit; »
 
Csendes, nyugodt este köszöntött a szigetre, melynek fehér hegycsúcsait már végigcsókolta a tél hűvöse. Mágusok, varázslók vagyunk, nyughatatlan lelkek az élet folyamában, ám az évszak némaságával és rezzenéstelenségével mi is meglassulunk. Ezért is engedem meg magamnak a luxust, hogy ideje korán visszavonuljak a szobámba egy kellemes olvasmány társaságában, de ahogy mondani szokták, ember tervez, istenek végeznek.
- Azildor mester, szükség van rád az előcsarnokban – az ajtómat megrengető kopogást követően az egyik tanonc ront be a szobámba falfehér ábrázattal. Enyhén oldalra billentve a fejemet várom a további magyarázatát, ugyanis ha akkora volna a szükség, már az egész sziget attól visszhangzana. - Egy lányka, haja mint a tejfel, utánad kiáltozik. Senki sem tudja, ki ő és hogyan jutott be. A tanács többi tagját nem mertük ezzel zavarni, mester – szabadkozik illedelmesen az ifjú tanítvány, akárha szokásom volna őket vacsora mellé elropogtatni. Mindenesetre nem kelek a pátyolgatására, hanem feltápászkodom a heverőmről, és félreteszem a könyvemet.
- Nos, derítsük ki, ki ez tejfelhajú idegen.

◈◈◈

Az előcsarnokból nyíló terebélyes ajtón átlépve, s mezítelen talpakkal a hűvös márványlépcsőket átszelve valóban a leírásnak megfelelő ifjú hölggyel találom szembe magamat. Alacsony, ártalmatlan ábrázatú, noha vonásait a türelmetlenség s az eltökéltség egyvelege árnyékolja. Sebtében magamra öltött, megviselt vörös köpenyem csuklyája alól mérem végig törékeny alakját.
- A belépésedet nem hagyták jóvá. Ki vagy, s miért szólítottál? - teszem fel a kérdést, mialatt magam elé emelve a jobbomat, felé fordítom a tenyeremet. A pásztázó varázslat igéjét elmormolva hagyom, hogy a kezemből halovány fényjelenség kíséretében előbuggyanjon az energialöket, mely alig látható derengéssel araszol végig a csarnok egy részén, érintve az ismeretlen leányt is. Alakján nem akad fenn a varázslat, így abban biztosak lehetünk, hogy nem beavatott.

// #varázslat: Aura //

Calylenia Kedvelte

Ezaras Azildor
Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.


❖ Történetem : ❖ Ulron :
580
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok)




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Előcsarnok - Page 4 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szomb. Nov. 13, 2021 10:32 pm

Az előkertből egyenest ide vezet az út. A csarnokot temérdek szobor, míves faragvány ékesíti, illetve egy kiszáradt, élettelen növény, mely egykor éppen olyan bámulatos lebegő fa volt, mint amely egyedüliként a Titkok kertjében fennmaradt. Az üvegezett, cirádás kupolatető napközben a nap ragyogó fényével, míg éjszaka a hold és a csillagok tündöklésével ajándékozza a helyiséget.
Krónikás
Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them


❖ Ulron :
2128
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron




Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Előcsarnok - Page 4 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom





Előcsarnok - Page 4 Empty
Vissza az elejére Go down
 
Vissza az elejére 
4 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Tulveron Krónikái :: El' Alora :: Mágus tornyok-
Ugrás: